Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto

Wołyń - Film DVD

39.90
Usuń z ulubionych

Na stanie: Dużo

Czas dostępności: Dostępny w przeciągu 24h

Producent: Galapagos

Opis produktu Wołyń - Film DVD

Wołyń to przejmujący dramat historyczny, epicka opowieść o wydarzeniach na wschodnich kresach Rzeczpospolitej w okresie II wojny światowej. Określano je mianem "rzezi wołyńskiej".

Wiosna 1939 roku. Młodziutka Zosia Głowacka (Michalina Łabacz), zakochana w ukraińskim chłopcu, dowiaduje się, że ojciec postanowił wydać ją za bogatego gospodarza, starszego wdowca z dwójką dzieci - Macieja Skibę.
 
Po wybuchu wojny, życie mieszkańców wioski odmienia okupacja sowiecka, a później hitlerowska. Latem 1943 roku wybucha konflikt ukraińsko-polski; pożoga mordów i okrucieństwa. Sąsiad staje przeciw sąsiadowi, wcześniejsze przyjaźnie przestają mieć znaczenie - liczy się przetrwanie i zemsta.
 
Wołyń to wizualna i wstrząsająca lekcja historii, ukazująca do jakich skutków może prowadzić nienawiść, nacjonalizm i nietolerancja. Tematyka mordów popełnionych na Wołyniu i we Wschodniej Galicji w ostatnich latach II wojny światowej przez dziesięciolecia była wyłączana z oficjalnej wersji historii. Teraz powraca wypełniając lukę w wiedzy historycznej, a jednocześnie składa hołd ofiarom zbrodni.

 

Parametry techniczne produktu Wołyń - Film DVD

ParametrWartość
Nośnik:DVD
Gatunek:wojenny
Czas:139 min.
Polska wersja językowa:Dźwięk oryginalny
Wydanie:1-płytowe
Dźwięk:Dolby Digital 5.1
Napisy:polskie, ukraińskie, angielskie
Obraz:16:9
Reżyser:Wojciech Smarzowski
Region:2
Kod EAN:7321997610960

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: