Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto

Wołyń-Limitowana Edycja 2-płytowa- Film Blu-ray

92.90
Usuń z ulubionych

Na stanie: Mało

Czas dostępności: Dostępny w przeciągu 24h

Waga: 0,16 kg

Producent: Galapagos

Opis produktu Wołyń-Limitowana Edycja 2-płytowa- Film Blu-ray

Limitowana Edycja 2-płytowa

Dysk Blu-ray 1 - Film wersja kinowa
Dysk Blu-ray 2 - Film wersja festiwalowa oraz dodatki

Wołyń to przejmujący dramat historyczny, epicka opowieść o wydarzeniach na wschodnich kresach Rzeczpospolitej w okresie II wojny światowej. Określano je mianem "rzezi wołyńskiej".

Wiosna 1939 roku. Młodziutka Zosia Głowacka (Michalina Łabacz), zakochana w ukraińskim chłopcu, dowiaduje się, że ojciec postanowił wydać ją za bogatego gospodarza, starszego wdowca z dwójką dzieci - Macieja Skibę.
 
Po wybuchu wojny, życie mieszkańców wioski odmienia okupacja sowiecka, a później hitlerowska. Latem 1943 roku wybucha konflikt ukraińsko-polski; pożoga mordów i okrucieństwa. Sąsiad staje przeciw sąsiadowi, wcześniejsze przyjaźnie przestają mieć znaczenie - liczy się przetrwanie i zemsta.
 
Wołyń to wizualna i wstrząsająca lekcja historii, ukazująca do jakich skutków może prowadzić nienawiść, nacjonalizm i nietolerancja. Tematyka mordów popełnionych na Wołyniu i we Wschodniej Galicji w ostatnich latach II wojny światowej przez dziesięciolecia była wyłączana z oficjalnej wersji historii. Teraz powraca wypełniając lukę w wiedzy historycznej, a jednocześnie składa hołd ofiarom zbrodni.

Dodatki:
Dodatki specjalne (28 minut): Materiał z planu (16 min.) – kulisy powstawania filmu, zdjęcia z planu, komentarze i wypowiedzi reżysera Wojciecha Smarzowskiego oraz obsady (J. Braciak, A. Jakubik, M. Łabacz) nagrane specjalnie na potrzeby wydania DVD/BD; Pojednania (5 min.) - wypowiedzi i komentarze par polsko-ukraińskich na temat Wołynia, historii oraz miłości; Making of: Bitwa (2 min.) – materiał zza kulis o przygotowaniach i kręceniu scen batalistycznych; Zwiastun kinowy (2 min.) Galeria zdjęć (3 min.)

Parametry techniczne produktu Wołyń-Limitowana Edycja 2-płytowa- Film Blu-ray

ParametrWartość
Nośnik:Blu-Ray
Gatunek:wojenny
Czas:BD 1-149 min.+BD 2-131 min.
Polska wersja językowa:Dźwięk oryginalny
Wydanie:2-płytowe Blu-ray
Dźwięk:DTS HD Master Audio 5.1
Napisy:polskie, ukraińskie, angielskie
Obraz:16:9
Reżyser:Wojciech Smarzowski
Region:2
Kod EAN:7321995610979

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: